- Profesjonalna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna
- Doświadczeni specjaliści
- Kadra z pasją i zaangażowaniem
- Wieloletnie doświadczenie
- Indywidualne i wszechstronne podejście do każdej sytuacji kryzysowej
- Współpraca zespołu w celu szybszego i skutecznego zażegnania kryzysu
W 2002 roku ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów rozwijałem swoje umiejętności w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie uczestnicząc w cyklu szkoleń z zakresu: „Psychoterapia zaburzeń lękowych”. Ukończyłem 4-letnie szkolenie z psychoterapii w Stowarzyszeniu OPTA w Warszawie: Szkoła Psychoterapii – Studium Terapii Rodziny. Program Studium Terapii Rodziny jest zgodny ze standardami Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w różnych instytucjach i poradniach, m.in.: Instytut Kofoeda w Siedlcach, Pracownia Psychologiczna „Omega” w Mińsku Mazowieckim, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach, „Medica” – Zespół Lekarzy Specjalistów, „Centrum” Medyczno-Diagnostyczne w Siedlcach – Poradnia Zdrowia Psychicznego i Poradnia Leczenia Uzależnień, Ośrodek Psychoterapii Psycho-Lab w Siedlcach.
Specjalizuję się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej, terapii par i małżeństw, terapii rodzin oraz interwencji kryzysowej. Swoją pracę systematycznie poddaję superwizji. Inny obszar moich doświadczeń dotyczy udzielania pomocy psychologicznej rodzicom doświadczającym trudności wychowawczych z dziećmi (konsultacje psychologiczne, terapia rodzicielska, prowadzenie warsztatów umiejętności wychowawczych – Szkoła dla Rodziców i Wychowawców).
Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Moje doświadczenie zawodowe od 15 lat związane jest ze wspieraniem dzieci, młodzieży oraz dorosłych przeżywających różnego rodzaju kryzysy psychiczne.
Współpracowałam z instytucjami oferującymi pomoc psychologiczną w formie konsultacji, poradnictwa, interwencji kryzysowej i szkoleń (Ośrodek Adopcyjny, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Placówka Wsparcia Dziennego – Program SOS Wiosek Dziecięcych, Gminne Ośrodki Pomocy Rodzinie). Obecnie pracuje jako psycholog w szkole, współpracuję z Domem Dziecka.
Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz krótkoterminową pomoc psychologiczną w formie konsultacji i wsparcia emocjonalnego w sytuacjach kryzysowych (niespodziewane wydarzenia losowe, choroby, śmierć bliskiej osoby, konflikty, przemoc i inne wydarzenia, które doprowadziły do poczucia braku równowagi i dezorganizacji). Bliskie jest mi przekonanie, że przy odpowiednim wsparciu, każdy człowiek może skutecznie zaspokajać swoje potrzeby i doświadczać radości z własnego rozwoju.
W 2002 r. ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Po 2 letnim szkoleniu w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie uzyskałam certyfikat specjalisty pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej. Ukończyłam także Studium Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Obecnie uczestniczę w 4-letnim szkoleniu z zakresu psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Program szkolenia jest zgodny ze standardami Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Specjalizuję się w udzielaniu pomocy osobom dorosłym w różnych sytuacjach kryzysowych (m.in. problem uzależnienia w rodzinie, przemoc w rodzinie, trudności wychowawcze z dziećmi, obniżony nastrój, myśli samobójcze, choroba przewlekła lub terminalna, śmierć w rodzinie, konflikty w związku). Szczególnie bliska jest mi tematyka dotycząca rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców – ukończyłam w tym zakresie szkolenie Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.
Od kilku lat współpracuję z Ośrodkami Pomocy Rodzinie, gdzie zajmuję się interwencją kryzysową i poradnictwem rodzicielskim.
Ukończyłam psychologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Dodatkowo posiadam certyfikat ukończenia rocznego szkolenia w terapii poznawczo – behawioralnej zaburzeń dzieci i młodzieży w CTPB w Warszawie.
Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii psychodynamicznej dzieci i młodzieży w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Ośrodku Rehabilitacji Dziennej i szkołach.
Systematycznie pogłębiam swoją wiedzę korzystając na bieżąco z kursów i szkoleń związanych z doskonaleniem warsztatu psychologa – m. in. mediacji rodzinnych, Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, Treningu Zastępowania Agresji, Treningu Umiejętności Społecznych, dialogu motywującego, neuropsychologii klinicznej dziecka, zaburzeń odżywiania, terapii samookaleczeń itp.). Prowadzę psychoterapię dzieci i młodzieży pod regularną superwizją u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Od kilkunastu lat pracuję w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, współpracuję z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Rodzinie, szkołami oraz Ośrodkiem Psychoterapii. Jestem członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy w Rodzinie. Prowadzę warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców oraz warsztaty wzmacniające kompetencje wychowawcze dla nauczycieli.
Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Tytuł magistra psychologii uzyskałam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapii psychodynamicznej oraz 3-letnie szkolenie psychoterapii dzieci i młodzieży. Przygotowuję się do certyfikacji w Instytucie im. Hanny Segal.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w placówkach oświatowych, Świetlicy Socjoterapeutycznej, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, a także w punktach konsultacyjnych przy Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej. Prowadziłam konsultacje indywidualne i grupowe, udzielałam wsparcia i pomocy psychologicznej zarówno dzieciom i młodzieży jak i ich rodzinom. Jednocześnie zgłębiałam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach, m.in. z zakresu terapii pedagogicznej, doradztwa zawodowego, terapii SI, terapii taktylnej, Treningu Zastępowania Agresji.
Obecnie prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w sytuacjach kryzysów życiowych, emocjonalnych czy rozwojowych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, a wiedzę pogłębiam uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach, seminariach i konferencjach.
Równolegle do pracy psychoterapeuty zajmuję się działalnością dydaktyczną jako pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu w Siedlcach.
Z wykształcenia jestem socjologiem, obecnie studiuję psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Doświadczenie w pracy interwencyjnej zdobywałam podczas pracy w Stowarzyszeniu na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, gdzie byłam konsultantką Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.
Byłam wolontariuszką Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, zajmującego się wsparciem osób starszych. Obecnie odbywam staż w Poradni dla Osób w Kryzysie Emocjonalnym prowadzonym przez Instytut Psychologii Zdrowia.
Moje zainteresowania koncentrują się wokół przeciwdziałania przemocy w rodzinie i pracy z osobami dorosłymi, które w wyniku trudnego dla nich wydarzenia znalazły się w kryzysie – po urodzeniu dziecka, po stracie pracy, w chorobie przewlekłej lub terminalnej, w żałobie.
Jestem psychologiem i dyplomowanym psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji. Pracuję prowadząc terapię indywidualną osób dorosłych, par/małżeństw oraz rodzin łącząc nurt psychodynamiczny i systemowy. Studia psychologiczne ukończyłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
W ich trakcie odbyłam roczne szkolenie z zakresu pomocy psychologicznej i poradnictwa w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, a następnie czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii w Studium Terapii Rodziny Stowarzyszenia OPTA w Warszawie.
Szkolenie było zgodne ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, którego jestem członkiem. Od kilkunastu lat jestem związana z Poradnią Zdrowia Psychicznego „Centrum”. Pracuję z osobami, które znalazły się w kryzysie emocjonalnym lub relacyjnym jak również tymi, które chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie. Swoją praktykę poddaję stałej superwizji.
W 2005 roku ukończyłam psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyłam dwustopniowe szkolenie z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (obecnie jestem w procesie certyfikacji). Jestem też członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Swoje umiejętności rozwijałam na studiach podyplomowych z zakresu mediacji szkolnej i sądowej na Wydziale Psychologii UMCS w Lublinie. Jestem Edukatorem Profilaktyki Uzależnień II stopnia w zakresie uzależnień behawioralnych młodzieży (np. od gier komputerowych, komórki) oraz uzależnień od substancji psychoaktywnych.
Od kilkunastu lat pracuję jako psycholog w szkole z młodzieżą. Mam doświadczenie interwencyjne w zakresie kryzysów emocjonalnych, pracy terapeutycznej z młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, szczególnie z autyzmem i Zespołem Aspergera – zarówno indywidualnej jak i grupowej.
Swoje doświadczenie zdobywałam pracując również z osobami chorymi terminalnie i ich bliskimi w Hospicjum Stacjonarnym i Domowym, w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym, odbywając staże na oddziale psychiatrii i detoksykacji, udzielając poradnictwa psychologicznego dla osób dorosłych w prywatnym gabinecie, jak również Punkcie Konsultacyjnym Ośrodka Pomocy Rodzinie i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Udzielam wsparcia i poradnictwa w związku z uzależnieniem osoby lub jej bliskich, przemocą w rodzinie i innymi kryzysami osobistymi.
Pracuję również w zakresie rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców prowadząc warsztaty „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz inne – dotyczące depresji i funkcjonowania młodzieży w wieku dojrzewania.
Jestem psychologiem, dyplomowanym psychoterapeutą psychodynamicznym, członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Należę również do: Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uzyskałam dyplom ukończenia studiów magisterskich z psychologii z wyróżnieniem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyłam również 4 – letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Szkoła ta jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Od 2022r. uczestniczę w psychoanalitycznym Seminarium Obserwacji Niemowląt prowadzonym przez Orę Dresner z Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam poprzez udział w wielu specjalistycznych stażach: w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie – Kobierzynie na Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic (OLZON); w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na Oddziale Psychiatrii Dorosłych – Odcinku „A” Leczenia Zaburzeń Afektywnych; w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; w Ambulatorium Terapii Rodzin Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w I Klinice Psychiatrycznej na Oddziale Diagnostyczno – Terapeutycznym.
Ponadto, odbyłam staż w ramach kursu doskonalącego „Psychoterapia Praktyczna” w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych organizowany przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedrę Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Brałam udział w wielu rocznych seminariach teoretyczno – klinicznych w nurcie psychoanalitycznym, w konferencjach naukowych i w specjalistycznych szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, psychoterapii oraz szeroko rozumianego zdrowia psychicznego. Systematycznie podnoszę też swoje kwalifikacje.
Aktualnie pracuję w Gabinecie Psychoterapii oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Centrum Medyczno – Diagnostycznym w Siedlcach. Przez wiele lat pracowałam w Ośrodku Psychoterapii Psycho – Lab w Siedlcach. Specjalizuję się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej młodzieży i osób dorosłych w nurcie psychodynamicznym. Pracuję pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów.
Jestem absolwentką Psychologii Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W trakcie studiów ukończyłam kurs pedagogiczny. Posiadam certyfikat trenera Treningu Zastępowania Agresji. Uczestniczyłam w konferencjach i kursach dotyczących m.in. rozwijania zachowań asertywnych, zaburzeń depresyjnych, zagrożeń dla współczesnej młodzieży, zjawisk wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych oraz konstruktywnego radzenia sobie z emocjami. Posiadam też kwalifikacje do prowadzenia warsztatów Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.
Moje doświadczenie zawodowe jest zróżnicowane. Zdobywałam je m.in. w pracy na Oddziale Psychiatrycznym i w Hospicjum Onkologicznym oraz w Zakładzie Karnym, gdzie zajmowałam się głównie problematyką uzależnień wśród osadzonych. Aktualnie w pracy psychologa policyjnego udzielam pomocy psychologicznej policjantom i pracownikom cywilnym policji oraz prowadzę szkolenia. Odbyłam staże kliniczne w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Oddziale Leczenia Uzależnień SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Otwocku.
W przeszłości wykładałam psychologię w Policealnym Studium Menedżerskim „Novum” i pracowałam jako psycholog szkolny. Dodatkowo od kilkunastu lat pełnię funkcję biegłej sądowej z zakresu psychologii oraz psychologa – orzecznika w ZUS. Współpracuję także z Ośrodkiem Psychoterapii Psycho-Lab w Siedlcach.
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii UMCS w Lublinie. Pracę zawodową rozpoczęłam w 1989 r. w Ośrodku Terapii Nerwic w Białymstoku. Potem pracowałam w poradniach psychologiczno – pedagogicznych w Węgrowie, Sokołowie Podlaskim, Siedlcach, szkole specjalnej oraz w Ośrodku Adopcyjnym w Siedlcach. Współpracowałam także z Domem Dziecka oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcach.
Swoje umiejętności zawodowe rozwijałam i doskonaliłam m.in. poprzez udział w szkoleniach: Systemowej Terapii Rodzin (1993 – 1997) prowadzonej przez Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ w Krakowie, Studium Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia (2011-2012) w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie, Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej dzieci i młodzieży (2009–2010) w CTPB w Warszawie oraz Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej Dzieci i Młodzieży (2019) w PTPP oraz Instytucie H. Segal w Warszawie.
Aktualnie pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stoku Lackim, współpracuję ze stowarzyszeniami pomagającymi osobom uzależnionym i członkom ich rodzin. Prowadzę też terapię indywidualną, konsultacje rodzinne, warsztaty rozwojowe dla osób współuzależnionych i DDA/DDD oraz warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców.
Korzystam z regularnych superwizji swojej pracy terapeutycznej u Lidii Mieścickiej – certyfikowanego superwizora psychoterapii w Ośrodku Intra
w Warszawie.
W 2002 roku uzyskałam tytuł magistra pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie 3-letnich studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim kształciłam się w zakresie psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej. W bieżącym roku po 2-letnich studiach podyplomowych uzyskałam tytuł psychotraumatologa. Jestem również trenerem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców oraz terapeutą integracji sensorycznej.
Od 20 lat zawodowo zajmuję się wspieraniem dzieci, młodzieży i dorosłych znajdujących się w różnego rodzaju trudnych sytuacjach życiowych i kryzysach. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w instytucjach działających na rzecz dziecka i rodziny – Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym, Wiosce Dziecięcej SOS.
Pomagam m. in. rodzicom i opiekunom dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i psychicznymi, osobom dotkniętym przemocą, kryzysem z myślami samobójczymi i kryzysem uchodźczym. Udzielam pomocy i konsultacji wychowawczych, prowadzę szkolenia i warsztaty dotyczące rozwoju dziecka. Pracuję z dziećmi i młodzieżą po traumie, z zaburzeniami więzi i FAS.
W pracy z człowiekiem bliska jest mi idea wspierania zasobów, podążania za jego potrzebami i wspólnego szukania rozwiązań.
Jestem absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, gdzie w 2004r. zdobyłam tytuł magistra psychologii. W latach 2008-2012 ukończyłam 4-letnie szkolenie z psychoterapii systemowej rodzin- Ośrodek Szkoleń Systemowych w Krakowie, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W 2016r. zdobyłam certyfikat terapeuty par/małżeństw w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Rehabilitacyjno – Readaptacyjnym dla Młodzieży PTZN w Wólce Przybojewskiej, gdzie pracowałam z młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych prowadząc terapię rodzinną.
Współpracowałam z Poradnią „Nasza Przychodnia” w Nowym Dworze Mazowieckim prowadząc psychoterapię indywidualną osób doświadczających kryzysów emocjonalnych. Swoje doświadczenie pracy z parami zdobyłam współpracując z NZOZ Ośrodkiem Psychoterapii i Promocji Zdrowia OGRÓD Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Pracuję z osobami doświadczającymi kryzysów emocjonalnych, stanów depresyjno – lękowych, problemów w relacjach międzyludzkich. Istotnym obszarem mojej pracy jest prowadzenie psychoterapii par/małżeństw i pomoc w doświadczanym kryzysie w związku (zdrady, problemy w komunikacji, problemy seksualne, problemy wychowawcze). Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Jestem psychologiem w trakcie 5-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie systemowo-psychodynamicznym prowadzonym przez Fundację KONTEKST w Krakowie. Kurs ten posiada atestację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalności: Psychologia Kliniczna Dziecka i Rodziny oraz Psychologia Wychowawcza Stosowana) oraz podyplomowy kurs z Psychoterapii poznawczo- behawioralnej dzieci i młodzieży w „Poza Schematami” w Warszawie. Podczas swojej edukacji i pracy zawodowej odbyłam staże w zakresie terapii rodzin oraz wspierania rozwoju dziecka w środowisku domowym i szkolnym.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w warszawskich poradniach psychologicznych oraz przedszkolach terapeutycznych, gdzie prowadziłam konsultacje z rodzicami, terapię psychologiczną dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera, a także terapię indywidualną dzieci i nastolatków z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami zachowania i ADHD.
Obecnie pracuję również w „Centrum” Medyczno-Diagnostycznym w Siedlcach, gdzie prowadzę terapię psychologiczną dzieci i młodzieży oraz trening umiejętności społecznych. W Alivio prowadzę konsultacje dla rodziców, którzy są zaniepokojeni rozwojem ich dzieci, a także terapię psychologiczną dzieci i młodzieży. Stale rozwijam swój warsztat pracy biorąc udział w kolejnych kursach i szkoleniach. Swoją pracę poddaję superwizji.
Jestem psychologiem i psychoterapeutką pracującym w nurcie psychodynamicznym oraz systemowym. Ukończyłam 4-letnie całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii w Szkole Psychoterapii Mabor w Warszawie (obecnie Dialog). Ukończyłam także studia podyplomowe: Neuropsychologia Kliniczna oraz diagnoza neuropsychologiczna na Uniwersytecie SWPS w Katowicach, Studium coachingu na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Elementy Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Szkole Psychoterapii Centrum CBT, Wprowadzenie do ISTDP w Centrum ISTDP w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam, m.in. w Centrum Psychoterapii Dialog w Warszawie, na Oddziale Dzieci i Młodzieży w Mazowieckim Centrum Psychiatrii w Józefowie (staż), Poradni Łuksja – Łuków, Poradnia Zdrowia Psychicznego – Centrum Medyczno – Diagnostyczne w Siedlcach, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Siedlcach, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Siedlcach oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siedlcach. Oprócz pracy psychoterapeutycznej pracuję również jako nauczyciel na Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach. Dodatkowo współpracuję z różnymi instytucjami prowadzącymi szkolenia dla kadry medycznej, m.in. Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.
Swoje kwalifikacje oraz kompetencje podnoszę uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Regularnie korzystam z superwizji prowadzonej przez certyfikowanych superwizorów.
Obecnie pracuję w Siedleckim Centrum Zdrowia Psychicznego mieszczącym się przy Szpitalu Miejskim w Siedlcach, w Ośrodku Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej w Siedlcach, Centrum Medyczno-Diagnostycznym w Siedlcach, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz na ANS Mazovia Siedlce. Prowadzę psychoterapię indywidualną młodzieży od 16 roku życia, osób dorosłych, par oraz rodzin.
W 2001 roku ukończyłam magisterskie studia pedagogiczne o profilu pedagogika ogólna na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Swoją edukację kontynuowałam uczestnicząc w 4-letnim szkoleniu z psychoterapii w Stowarzyszeniu OPTA w Warszawie: Szkoła Psychoterapii – Studium Terapii Rodziny. Program Studium jest zgodny ze standardami Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Brałam udział w wielu szkoleniach poszerzających moje kompetencje terapeutyczne między innymi z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (I stopień TSR, metoda pracy z dziećmi Kids’ Skills – „Dam radę!”), dialogu motywującego, mediacji, interwencji kryzysowej. Jestem certyfikowanym realizatorem programu psychoedukacyjnego „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.
Od ponad 20 lat pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Siedlcach, gdzie oprócz diagnozy przyczyn trudności szkolnych prowadzę psychoterapię indywidualną dzieci i młodzieży oraz terapię rodzin. Doświadczenie zawodowe w zakresie psychoterapii indywidualnej dorosłych oraz terapii par i małżeństw zdobywałam pracując w Gabinecie Terapii Rodziny OKNO. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.
Ukończyłam studia psychologiczne o specjalności Psychologii Rodziny na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Jestem również w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej na ww. uczelni. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w ujęciu integratywnym w szkole Silva Rerum w Warszawie, ośrodku akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej (PTPI). Ukończyłam szkolenia w zakresie pomocy osobom doświadczającym przemocy, modelu radzenia sobie w sytuacjach stresowych, czy pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi. Ponadto, uczestniczyłam w szkoleniu realizowanym z Funduszy Europejskich poświęconemu Uniwersalnemu Projektowaniu – kształtowaniu przestrzeni, jak i pomocy psychologicznej w sposób inkluzywny. Stale dokształcam się biorąc udział w szkoleniach i kursach, dzięki którym pogłębiam zakres swojej wiedzy.
Doświadczenie zdobywałam podczas organizacji konferencji ogólnopolskich związanych z higieną zdrowia psychicznego przy Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej czy też prowadząc warsztaty w powyższym zakresie. Ponadto odbywałam praktyki na Oddziale Psychiatrycznym z Pododdziałem Detoksykacji w Siedlcach. Aktualnie pracuję jako psycholog w Siedleckim Centrum Zdrowia Psychicznego w Siedlcach przy Szpitalu Miejskim.
Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 16 roku życia. Podczas konsultacji psychologicznej udzielam pomocy w zakresie psychoedukacji czy też interwencji kryzysowej. Osoby z jakimi pracuję najczęściej zmagają się z zaburzeniami lękowymi, kryzysami emocjonalnymi czy też zaburzeniami adaptacyjnymi – zmianami lub sytuacjami życiowymi, z którymi trudno poradzić sobie samodzielnie.